Modernus interjeras – kaip jį susikurti?

 

Modernus interjero dizainas kūrėsi kaip priešprieša iki tol dominavusiems dizaino stiliams, pasižymėjusiems puošybos elementų gausa, sunkiomis medžiagomis ir medžio naudojimu. Todėl tiek modernaus interjero kambarių erdvėms, tiek baldams būdingos tiesios linijos, interjeras yra neperkrautas detalėmis, jis išsiskiria savo aiškiomis, lakoniškomis, griežtomis formomis, vyrauja minimali spalvų gama.

 

Pasirinkite moderno kryptį – minimalistinis ar loftinis?

 

Per keliolikos metų patirtį pastebėjome, kad šis interjero stilius labiausiai pamėgtas jaunų žmonių bei IT specialistų. Tai vienintelis interjero stilius, kuris yra neperpildytas išraiškingais daiktais ir interjero detalėmis – kitaip tariant, tai vienintelis stilius, kuriame grožį kuria tuščios erdvės.

 

Minimalistinis stilius

 

Minimalistinį interjerą mėgsta tie, kurie gyvenime vadovaujasi principu „mažiau yra daugiau“. Tokio interjero tikslas – sumažinti objektų namuose kiekį iki to, kas būtina – iki minimumo. Minimalistinio stiliaus namai yra savotiškas pabėgimas nuo greito, chaotiško, streso kupino gyvenimo didmiestyje. Toks interjeras visam šiam chaosui kuria opoziciją – interjere aiškiai perteiktas tvarkos ir švaros įspūdis, sukurta ramybės atmosfera. Minimalizmo estetiką kuria architektūriniai tūriai ir santykiai tarp jų. Tuščios erdvės užpildomos lakoniškomis taisyklingų, griežtų formų detalėmis. Kai interjere vyrauja minimalistinis požiūris, didelį vaidmenį įgauna natūralus apšvietimas. Be to, jaukumo ir švaros įspūdį padeda sukurti siaura spalvų gama.

 

Loftinis stilius

Loftinis stilius

 

Senų sandėlių ir gamyklų patalpų renovavimas ir jų transformavimas į gyvenamąsias erdves sukūrė naują dizaino fenomeną – loftą. Loftas griauna tradicinį, nusistovėjusį požiūrį į tai, kokios turėtų būti namų erdvės ir į interjero pasaulį įveda naujus konceptus. Kuriant loftinio interjero estetiką svarbu gerbti iki tol buvusių patalpų dvasią – nedalinti atvirų patalpų į atskiras, nenaikinti industrinės patalpų prigimties. Loftinis interjero stilius pasižymi laisvomis, atviromis erdvėmis, aukštomis lubomis, išskirtiniais stogais. Savo spalvomis loftinis stilius beveik nesiskiria nuo minimalistinio, tačiau jame atsiranda netvarkos, nešvaros pojūtis. Loftiniame interjere ypatingai skiriasi tekstūros – sienos dažnai būna šiurkščių medžiagų, matomos atviros metalo konstrukcijos. Šis stilius kuria industrinį jausmą – tokie namai kiek primena dirbtuves. Loftinį interjerą renkasi žmonės, ieškantys atvirų erdvių, natūralios šviesos, praktiškumo.

 

Modernaus interjero medžiagiškumas

 

Modernus interjeras pasižymi atsispindinčiais paviršiais – stiklu, plienu ar chromu. Jame intensyviai dalyvauja įvairūs metalo atspalviai: juodas, aliuminis, nerūdijantis plienas ar chromas. Didele reikšmę turi metalo išbaigimo paviršius: nerūdijantis plienas gali būti poliruotas ar šlifuotas. Dekorui naudojama oda, stambaus audimo (kaip linas) audinys, medvilnė bei medžio akcentai. Pastaruoju metu moderniame stiliuje randasi stiklo, permatomo ar balto plastiko, faneros. Moderniame interjere tinkamos granito, betono bei medinės grindys.

 

Minimalistinio interjero medžiagiškumas

Minimalistinio interjero medžiagiškumas

 

Nors minimalistinio interjero estetikoje svarbesnė spalva, medžiagos taip pat prisideda prie bendro švaros pojūčio kūrimo.  Minimalistiniame stiliuje vyrauja švelnūs, nugludinti paviršiai – stiklas, dažytos medžio dulkių plokštės, o taip pat prabangios medžiagos (pavyzdžiui, marmuras) ar jų imitacijos. Viena iš XXI a. tendencijų – naudoti akmenų imitacijas, kurios ne taip sugeria kvapą, yra atsparesnės ir praktiškesnės, jas lengviau gauti, o jų kaina mažesnė arba panaši kaip natūralių medžiagų.

 

Loftinio stiliaus medžiagiškumas

Loftinio stiliaus medžiagiškumas

 

Loftiniam stiliui būdingos šiurkščios medžiagos, kuriančios grubumo įspūdį – betonas, plytos, įvairaus tipo akmuo. Loftiniame stiliuje sienos ar grindys dažnai paliekamos tokios, kokios buvo rastos iš pat pradžių, paliekančios įspūdį, tarsi dar visai neseniai tose patalpose buvo gamykla. Norint sukurti industrinį jausmą, paviršiai sendinami ir specialiai, ypač dažnai naudojamas sendintas metalas. Skirtingai nuo minimalistinio stiliaus, loftiniame stiliuje taip pat randamos medžio – riešuto ar ąžuolo – tekstūros.

 

Metalai

Metalai
Metalas – vienas iš kertinių modernaus interjero elementų, ypač chromas ir nerūdijantis plienas. Tiek minimalistiniame, tiek loftiniame metalai svarbūs tuo, kad jais interjeras dekoruojamas: naudojamos metalinės rankenos, stalų kojos, vandens maišytuvai, vazos, atviros lentynos, taip pat ir stalo įrankiai – šios detalės gali būti aukso, juodo ar chromuoto metalo. Loftiniame interjere išryškėja metalo sendinimas, juodos, grafiti spalvos metalas. Chromuotas metalas labiau tinka minimalistinio stiliaus interjere.

 

Modernaus interjero spalvų koloritas

 

Moderniame interjere sienos tampa fonu, todėl geriausia rinktis neutralius jų tonus. Šiame stiliuje balta sienų spalva jau tapo savotišku kultu. Moderniam interjerui taip pat būdingi stiprūs, aštrūs kontrastai tarp tamsių, šviesių bei ryškių spalvų, naudojamų interjero akcentams. Nepaverskite savo namų vaivorykšte – moderniam interjerui geriausia pasirinkti monochrominę spalvų paletę: siūlome rinktis iš šviesaus, tamsaus arba mišraus kolorito. Orientyru jums gali tapti trijų spalvų riba: pagrindinės, papildančiosios ir akcentinės interjero spalvos. Su dominuojančiomis baltomis arba tamsiomis spalvomis, atsiveria erdvės ryškiems – raudoniems, geltoniems ar kitos spalvos akcentams. Ryškios spalvos į interjerą gali būti įvairiomis formomis, nuo abstraktaus meno paveikslo ar akcentinės sienos, iki ryškių pagalvėlių ant sofos ar nedidelio kilimo. Nepamirškite, kad spalvos – jūsų interjero pagrindas, kuriantis namų atmosferą ir perduodantis emociją, todėl spalvos turėtų atspindėti jūsų asmenybę, nuotaiką ir vidinį pasaulį.

 

Šviesus koloritas

Šviesus koloritas
Šviesus modernaus interjero koloritas namuose sukurs švaros, sterilumo pojūtį. Šviesūs ir neutralūs spalvų tonai pabrėžia interjero formas ir linijas, sustiprina natūralią dienos šviesą, taip kurdami jūsų namuose jaukumą. Šviesiame interjere tinka tiek blausios, šviesiai rusvos spalvos akcentai, pernelyg neatitraukiantys dėmesio nuo pagrindinių interjero erdvių ir formų, tiek pavieniai ryškūs, interjero emociją ypač sustiprinantys akcentai. Pastebėjome, kad šviesų koloritą dažniau renkasi moterys.

 

Tamsus koloritas

Tamsus koloritas

 

Tamsų koloritą namų interjeruose rasite nedažnai dėl paprastos priežasties –  jis sugeria dienos šviesą. Todėl tamsių spalvų pasirinkimas reikalauja nemažai drąsos. Juo savo namams sukursite dramatišką nuotaiką, suteiksite gilumo įspūdį. Jį verčiau rinktis, kai namuose daug erdvės – tada tamsios sienos ne taip smarkiai užgoš natūralią dienos šviesą. Loftiniame interjere prie tamsių sienų ar grindų puikiai derės rudos spalvos baldai ar detalės. Tamsių spalvų koloritas dažniau renkasi vyrai.

 

Tamsus koloritas2

 

Mišrus interjero koloritas – pats saugiausias pasirinkimas. Juo bandoma išlaviruoti tarp tamsių ir šviesių spalvų, tarp dramos ir ramybės. Šis koloritas ne taip aštriai išryškins modernaus interjero formas ir linijas, tačiau pasirinkę jį niekada nesuklysite.

 

Modernaus interjero baldai

 

Modernaus interjero baldai – paprasti, tačiau charakteringi, pasižymintys nepagražinta elegancija. Tokie baldai pirmiausia yra funkcionalūs, tačiau jų taisyklingos formos puikiai įsitraukia į interjero visumą. Būtent savo geometrine žaisme ir tūriais baldai prisideda prie modernaus interjero estetikos kūrimo. Modernūs namai atrodo puikiai su metaliniais baldais – su chromo ar nerūdijančio plieno paviršiais. Modernaus interjero baldams taip pat būdingas horizontalumas: moderniems namams labiau tinka nedidelio aukščio, ilgi baldai – tai užtikrina atvirumo jausmą, būdingą šiam stiliui.

 

Minimalistinio interjero baldai

Minimalistinio interjero baldai

 

Pagrindinis minimalizmo principas – kiek įmanoma daugiau sumažinti bereikalingų detalių interjere – taip pat galioja ir baldams. Baldai čia atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją, be to, dažnai naudojami dalinant erdves į atskiras zonas. Šiame stiliuje naudojami baldai, kurie yra modernios formos, tačiau jau tapę klasika (tokie kaip egg fotelis, …). Minimalistinės sofos, lovos, kėdės, foteliai – tarsi tarpinė stotelė tarp baldo ir meno kūrinio. Šiam interjerui reiktų rinktis švarių, švelnių paviršių (blizgių arba matinių), aptakių formų, aiškios spalvų struktūros baldus. Minimalistinio stiliaus sėdimiesiems baldams vertėtų rinktis odos ar lino tekstūros audinį.

 

 

Loftinio interjero baldai

Loftinio interjero baldai

Kadangi loftiniai būstai dažnai pasižymi didelėmis atviromis erdvėmis, šiame stiliuje baldai yra svarbus ginklas, siekiant padalyti namų erdvę į skirtingas zonas, tačiau išlaikant jos vieningumą. Interjero balduose naudojama daugiau metalo – stalo ar kėdžių kojos, rėmai, įvairios rankenėlės. Loftinio interjero baldai pasižymi atviromis konstrukcijomis, grubokomis formomis, naudojama daug betono, graffiti medžio, pilkų ir rudžių atspalvių. Loftinį interjerą ypatingai sustiprina rudos, riešuto, rusvos spalvų baldai – nesuklysite savo loftą papuošę „ryžos“ spalvos sofa. Tai jūsų namams suteiks žaismo, įvairovės pojūtį.

 

Modernaus interjero apšvietimas

Modernaus interjero apšvietimas

 

Apšvietimas namuose ypatingai svarbus, nes jis vaidina didelį vaidmenį kuriant atmosferą. Modernaus interjero būstui apšviesti reikia daug natūralios dienos šviesos, todėl esant galimybei rinkitės didelius, aukštus langus, jei įmanoma – nenaudokite užuolaidų ar žaliuzių.  Jei langus būtina uždengti, užuolaidos turėtų būti šviesios spalvos. Dirbtinis apšvietimas tokiame interjere išsiskiria LED apšvietimu, tačiau raskite tinkamą balansą – nepaverskite savo namų pernelyg šaltais. XXI a. moderniame interjere nemažai dėmesio kreipiama ir į tai, ar jūsų namų grožis nėra kuriamas gamtos sąskaita, todėl LED rekomenduojamas ir dėl aplinkosauginių priežasčių. LED lemputės neišskiria nereikalingos šilumos – tai gamtai draugiškas apšvietimas. Be to, tokiame stiliuje dažnai apšvietimas yra paslėptas – tam naudojami priglaistomi potinkiniai šviestuvai.

 

Minimalistinio interjero šviestuvai

Minimalistinio interjero šviestuvai

 

Minimalistinio stiliaus interjere apšvietimas atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją, tad nevenkite išeiti iš praktinio mąstymo ribų ir rinkitės tokius šviestuvus, kurie namus ir dekoruoja. Minimalistinio stiliaus namuose šviestuvai turėtų būti aptakių arba griežtų formų. Kabantys šviestuvai minimalistiniame stiliuje kuria aštrų spalvinį kontrastą, švaros pojūtį bei tampa akcentu.

 

 

Loftinio interjero šviestuvai

 

Loftiniame stiliuje taip pat dominuoja natūrali šviesa. Buvusios gamybinės erdvės pasižymėdavo ypač dideliais langais, o kartais – ir stoglangiais, todėl dienos šviesa tokiose patalpose yra kertinis principas. Aukštos lubos ir industrinė praeitis gali sukurti šaltumo, nejaukumo įspūdį. Tinkamas natūralios šviesos sureguliavimas leis perteikti namų jaukumą. Dėl atvirų erdvių šviesa gali pasiekti kiekvieną kampelį.

Loftinio stiliaus šviestuvai kuria paprastumo, o kartais – ir pigumo įspūdį. Nesuklysite rinkdamiesi šviestuvus iš vielos, metalo. Dominuoja stiprios, daugiakampės geometrinės formos.

 

Modernaus interjero detalės

 

Dekoravimas – paskutinis taškas modernistiniame interjere. Modernaus interjero principas išvengti chaoso ir netvarkos, ypač svarbus detalėms: reikia vengti įvairių vazų, keramikos, pagalvėlių, kilimų ar kitokių mažmožių pertekliaus. Dekoravimas yra tarsi vyšnia ant torto – jeigu pats interjeras yra saugus ir griežtas, jį dekoruojant galima priimti ir drąsesnių sprendimų. Interjero detalėmis komunikuojama emocija, kurią laikui bėgant galima nesunkiai pakeisti. Kadangi detalių reikia visiškai nedaug, jas galima rinktis ryškių, iš visumos išsiskiriančių spalvų – raudonos, geltonos ar indigo. Nenorint rizikuoti, akcentų spalvas galima rinktis to paties kolorito – tai saugiausias variantas.

 

Minimalistinio interjero detalės

Minimalistinio interjero detalės

Minimalistinį interjerą daugiausiai puoškite balto chromo detalėmis, juodo chromo naudokite minimaliai. Šiam stiliui dekoruoti tinkamos aptakių formų detalės – staliukai ar vazos. Jeigu naudojate paveikslą, svarbus jo koloritas – minimalistiniame interjere patartina naudoti kontrastingus, juodai-baltus paveikslus, o jeigu norite ryškesnio, apgalvokite, kokią emociją perduoda į interjerą įvedama nauja spalva. Taip pat nepamirškite ir skaidrių objektų ar veidrodžio: pastarasis kuria didesnės erdvės įspūdį.

 

Loftinio stiliaus detalės

Minimalistinio interjero detalės

 

Vienas iš kertinių loftinio stiliaus elementų – laiptai, kurie gali tarnauti kaip erdvę dalijanti detalė. Dekorui loftuose naudojamas metalas, sendintos medžiagos. Detales rinkitės rudo medžio, betono spalvų, grubokų, išskirtinių formų, derančių prie bendros industrinės šio stiliaus atmosferos.

 

Esant itin dideliam baldų, aksesuarų, medžiagų pasirinkimui svarbiausia taisyklė kuriant interjerą išlieka visada ta pati – nebijoti keistis ir eksperimentuoti. Nes kartais iš pirmo žvilgsnio nederantys daiktai puikiai dera naujoje erdvėje. Nepatingėkite surasti Jums ne tik vizualiai, bet ir emociškai patinkančių daiktų, nes būtent jie atspindės Jūsų individualumą bei išskirtinumą.

 

 

Komentaras “Modernus interjeras – kaip jį susikurti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *